Związek Gmin

Karkonoskich

Pałac Bukowiec

Podsumowanie akcji „Pomóż Czworonogom Przetrwać Zimę”

Jest nam miło poinformować, że dzięki otwartym sercom mieszkańców Gmin ZGK, wiele czworonogów ze SCHRONISKA DLA MAŁYCH ZWIERZĄT W JELENIEJ GÓRZE dostanie wygodne legowiska. Zebrane od Państwa kołdry i koce w najbliższym czasie zostaną przekazane schronisku.

Dzień Ratownika Górskiego w Grupie Karkonoskiej GOPR

Dzien Ratownika Gorskiego 2020

Z okazji szczególnego święta Związek Gmin Karkonoskich pragnie złożyć najlepsze życzenia wszystkim Ratownikom Grupy Karkonoskiej GOPR. Wasza troska o bezpieczeństwo, zdrowie i życie ludzkie zasługuje na najwyższe uznanie. Każdy dzień stawia przed Wami niezwykle odpowiedzialne zadania i motywuje do podejmowania kolejnych, niejednokrotnie niebezpiecznych, wyzwań. Praca Ratownika to nie tylko ratowanie ludzkiego życia nad wodą, ale także upowszechnianie nauki oraz umiejętności poruszania się w górach, prowadzenie akcji profilaktycznych i szkoleniowych. Jednocześnie życzymy powodzenia w realizacji wszystkich przedsięwzięć, wytrwałości w dotychczasowych działaniach, nieustającego zapału oraz wszelkiej pomyślności zarówno na gruncie zawodowym, jak i osobistym.

Z okazji "Dnia Ratownika Górskiego" Związek Gmin Karkonoskich ufundował nagrody dla ratowników Grupy Karkonoskiej GOPR.

Archiwum Miejskie w Jeleniej Górze

W piątek 16 października 2020 roku w siedzibie Związku Gmin Karkonoskich Regionalna Pracownia Krajoznawcza Karkonoszy zorganizowała kolejne spotkanie krajoznawcze. Tym razem Ivo Łaborewicz – kierownik Archiwum Państwowego we Wrocławiu Oddział w Jeleniej Górze – opowiedział o historii Archiwum Miejskiego w Jeleniej Górze. Jednostka ta powstała w roku 1927. Ówczesne władze miasta uznały, że należy chronić ważne dokumenty związane z historią regionu dla przyszłych pokoleń.

Ivo

Godziny otwarcia Pałacu w Bukowcu

Skończył się okres wakacyjny, ale nadal jesteśmy dla Was :)
 
Pałac będzie otwarty od 07:00 do 15:00 od poniedziałku do piątku.
 
Natomiast w weekendy Pałac będzie udostępniony jedynie dla grup zorganizowanych po wcześniejszym kontakcie telefonicznym i/lub mailowym.
 
Zapraszamy :)