Ekologiczne spotkanie w Szkole Podstawowej w Sosnówce

Sosnowka 7

Związek Gmin Karkonoskich dnia 28.10.2020 r. odwiedził Szkołę Podstawową w Sosnówce w ramach cyklu spotkań o edukacji ekologicznej. Pomimo utrudnień związanych z obostrzeniami, dzielni ekolodzy z klas 1-3, uczestniczyli w zajęciach. Słuchacze mieli bardzo dużo pytań, chcieli zweryfikować swoją wiedzę i postawy ekologiczne swoich najbliższych. W ramach tematu o gospodarowaniu odpadami uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę, segregując poszczególne odpady.

Szkołę Podstawową odwiedziła w tym samym czasie grupa dzieci z Przedszkola w Sosnówce. Mali ekolodzy również wzięli udział w zajęciach o gospodarowaniu odpadami. Mogli usłyszeć i utrwalić podstawowe informacje o odpadach: kolory pojemników i co powinniśmy do nich wrzucać. Poza tym przeczkolaki podzieliły się swoimi doświadczeniami a także mieli sporo ważnych pytań dotyczących śmieci.   

Dziękujemy Dyrekcji i Gronu Pedagogicznemu Szkoły Podstawowej oraz Przedszkola w Sosnówce za pomoc w organizacji spotkania, a przede wszystkim gratulujemy wszystkim uczestnikom – mali ekolodzy spisali się na 5+.