Zwiększenie wykorzystania ciepła odpadowego na obszarze Europy Środkowej

W ramach projektu „CE-HEAT Kompleksowy model wykorzystania ciepła odpadowego w regionach Europy Środkowej”, realizowanego z Programu Interreg Europa Środkowa”, w dniu 01.04.2019, w Portorož, w Słowenii, odbędzie się specjalna sesja w trakcie Międzynarodowej Konferencji SZE 2019, poświęcona zagadnieniom zrównoważonego wykorzystania ciepła odpadowego do celów energetycznych, ogrzewania i produkcji chłodu.

Celem organizowanej sesji będzie przede wszystkim zwrócenie uwagi uczestników konferencji na to jak ważnym źródłem energii, wciąż stanowczo zbyt słabo zagospodarowanym, jest ciepło odpadowe.  Dlatego w trakcie specjalnej sesji, prelegenci zaprezentują opracowany w projekcie CE-HEAT, zbiór narzędzi- strategicznych i technicznych, mających na celu ułatwienie wdrażania systemów odzysku ciepła odpadowego. W czasie spotkania uczestnikom konferencji przybliżony zostanie między innymi opracowany w ramach projektu kataster ciepła odpadowego dla wybranych regionów Europy, jak również narzędzia dla lepszego planowania polityki i identyfikacji lokalnego potencjału ciepła odpadowego, wraz z opracowanym oprogramowaniem wspomagającym podejmowanie decyzji o ewentualnej inwestycji w ciepło odpadowe, poprzez ułatwienie dokonania wstępnej oceny ekonomicznej planowanej inwestycji- kalkulator ciepła odpadowego oraz system wsparcia decyzji- DSS.
Ponadto w trakcie spotkania zaprezentowane zostaną przykłady zakończonych sukcesem działań w zakresie wdrażania planów działań i strategii w obszarze ciepła odpadowego w Niemczech, w Turyngii, jak również wdrożonych działań pilotowych we Włoszech czy w Słowenii. Na zakończenie sesji, odbędzie się panel dyskusyjny w trakcie którego omówione zostaną kierunki dalszych działań, jakie należy podjąć w celu zwiększenia wykorzystania ciepła odpadowego w obszarze Europy Środkowej.

ulotka

Kontakt: Nina Taylor, E-zavod (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
        E-zavod
    ul. Čučkova 5, 2250 Ptuj, Słowenia